Galaya damga vurdu! Başkan Üstündağ: ‘Hande Baladın’ın tırnağını eleştireceğinize yaşattığı gururu konuşun’

A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Eczacıbaşı Dynavit oyuncusu Hande Baladın için çekilen “Baladın” belgeselinin galası yapıldı.

Hande Baladın’ın kariyerinin anlatıldığı belgeselin gala gecesi, milli sporcunun yanı sıra Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, milli oyuncular Melis Yılmaz, Simge Aköz katıldı. Eski voleybolcu Esra Gümüş’ün yanı sıra Eczacıbaşı başantrenörü Ferhat Akbaş da galada yer aldı.

Galada şıklık yarışına girilirken Hande Baladın’ın kıyafet seçimi büyük beğeni topladı.

Öte yandan belgesel sonrası sahneye davet edilen Başkan Mehmet Akif Üstündağ’ın konuşması büyük ilgi topladı. Üstündağ şu ifadeleri kullandı: Hande’nin tırnağını saçını eleştireceğinize ülkeye yaşattığı gururu konuşun. Bu ülkenin bayrağını göklere çekmek istiklal marşını okutmak kime nasip olur? Hande ile takım arkadaşları ile gurur duyuyoruz.

Belgeselde dikkatimi çekti Suphi hocanın saçları benim yüzümden döküldü dedi Hande. Benim de kalp damarlarım bu kızlar yüzünden kapandı. Saçım idare eder. Şampiyonada bir dönüş noktası var biliyorsunuz. O dönüş noktası beni öbür dünyaya götürüp getirdi. Ben evlatlarımla gurur duyuyorum, tırnağı taşa değmesin. Ayrıştırmayı değil birleştirmeyi öğrettiler. Bu ülkenin buna ihtiyacı vardı, bu çocuklar da bunu başardı.

Öte yandan Üstündağ konuşması zaman zaman Hande’yi duygulandırdı. Gecenin sonunda düzenlenen partide Hande DJ’lik yaptı.

Hande Baladın’ın annesi Ayten Küçük de geceyle ilgili olarak şunları söyledi: “Hande bugüne gelmek için gerçekten çok çabaladı. Çocuklarımla gurur duyuyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x